Nejnovější recenze ze sekce Externí výměnné boxy

Orico 2588US3-V1-BK-BP

Přidáno: 17. prosince 2022

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• vzhled
  • funkčnost

Koupil jsem jej jako rámeček pro disk připojený k routeru. Ideální volba. Instalace disku bezproblémová. Rámeček vypadá skvěle, vše funguje jak má.

Axagon EE25-A6M

Axagon EE25-A6M

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 16. prosince 2022

• kovový rámeček a uvnitř ještě plastový šuplík
  • v balení jsou i 2molitánky pro disky hubené které je potřeba vyplnit

super rámeček - vyzkoušel jsem jak HDD plotny s otáčkami 5 400 i 7 200 a vše přes USB v pohodě naběhlo a načetlo.
Pak jsem zkoušel SSD disk a ten taky v pohodě.
Musí se pouze ve správci disků (funkce ve windows 10) disk nejdříve naformátovat a přiřadit jim oddíl a písmenko.
Ale toto je asi jen u nových disků. Jeden jsem měl starší a ten jsem jen připojil a viděl jsem data hned.

Ověřený zákazník Alza.cz Pavel Jakl

Přidáno: 12. prosince 2022

pozor nemá NVMe

Orico TCM2-C3-BK-BP

Orico TCM2-C3-BK-BP

Přidáno: 12. prosince 2022

• USB A jede cca 350 - 400MB/s čtení i zápis
  • USB C čtení 700MB/s a zápis naprosto nestabilní

Chladič potřebuje silnější teplovodivou pásku a jednu silnou dát pod SSD doprostřed kvůli prohnutí disku.

Axagon ADSA-1S6

i-Tec C31MYSAFE35

i-Tec C31MYSAFE35

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 8. prosince 2022

• Malý a přenosný Box na jeden 3.5" HDD nebo 2.5" SSD.
  • Estetický hliníkový vnější obal :)
  • Funkce Sleep i podle nastavení v PC
  • Rychlost podle CrystalDiskMark 8.0.4 je cca 220MB čtení i zápis
  • Indikační LED dioda
  • AD/DC adaptér je celkem tichý a nepíská.
  • Funguje SMART.
  • V balení 8 šroubků + malý šroubováček.
  • Všechny úchyty jsou na šroubky - žádné zklapávací
  • Vnitřní šuplík je plastový a špatně odvádí teplo
  • Vnější hliníkový obal je spíše na okrasu než na nějakou funkci
  • Nemá žádné tlumící prvky v případě pádu.
  • Není čidlo teploty uvnitř boxu, ale je možné využít podporovanou funkci SMART.
  • Rychlost v TCMD 10 nepřesáhla 40MB/sec (záhada).

Poměrně zajímavý a cenově přiměřený (700Kč vč DPH - 12/2022) HDD box na jeden 3.5" HDD nebo jeden 2.5" SSD.
Má zástrčkový adaptér 230V - 12V. Klasický kolébkový vypínač. Žádný ventilátor uvnitř boxu. HDD je umístěn do plastového šuplíku, který se pak zasunuje do hlinékového boxu zboku. Bohužel plastový šuplík špatně odvádí teplo a při větší zátěži disk hodně topí. Testování na Seagate Barracuda 2TB. Je možné nastavovat SMART funkce. Funguje dobře SLEEP mode i po 1 minutě. CrystalDiskMark 8.0.4 ukázal rychlost přenosu cca 220 MB/sec pro čtení i zápis při připojení na USB-C 3.1 Gen 2 v PC deska MSI MPG X570 GAMING PLUS. Zajímavé je, že v TotalCommanderu se rychlost kopírování málokdy přehoupla přes 40MB/sec a to i u velkých souborů 8-10GB. Box má kolébkový vypínač, ale nemá funkci spouštění a zastavování společně s PC. Když se PC vypne, tak se disk v šuplíku vypne sám po cca 10ti minutách a zase se zapne při spuštění PC - pokud je kolébkový vypínač ve stavu ON. Manuálné vypnutí při vypínání PC podle návodu zde:

ale ne vždy funguje jak má. Je nutné si vytvořit vlastní vypínací proceduru .BAT navázanou na nějakou "hezkou" ikonu na desktopu s příkazem na konci .BAT souboru ve smyslu: C:\Windows\System32\shutdown.exe /s /t 00, aby to fungovalo.

Šuplík má na jednom konci děrovanou bočnici a vzduch by měl proudit malou mezerou mezi hliníkovým obalem a šuplíkem a vycházet děrováním v bočnici, ale to je poměrně neefektivní záležitost.

Vyndavání i zasouvání HDD se musí dělat opatrně, protože se zpočátku musí disk vysunout a vyvrátit, což by mohlo vést k poškození konektoru při neopatrné manipulaci, ale s trochou cviku se to dá.

Box je dodáván s 8mi šroubky a malým šroubováčkem.

Box nemá problém s dynamickou re-alokací ve stromové struktuře na USB sběrnici při provozu VMWare nebo VirtualPC, jako některé ekvivalenty z Aliexpressu. Funguje (testováno) AshampooBackUpPro 16, DriveImageXML, AcronisTrueImage 2019, HDClone 4.2, R-Drive 7.0, Macrium 7.0, CloneZilla, FarStoneDriveClone 11.10.

Obecný dojem je celkem spokojenost.

Fotky:

Akasa AK-OA2SSA-BKV2

Ověřený zákazník NEJCENY.cz Yurii

Zakoupeno v NEJCENY.cz

• Funguje skvěle!
  • Sata slot je 1 mm mimo zarovnání s mým notebookem. Instalace vyžaduje zkušenosti s opravou spotřebiče. (Asus k50ID)
Orico 2588C3-G2-BK-BP

Orico 2588C3-G2-BK-BP

• Snadná instalace disku
  • Levné provedení (plasty, jen zašupování)
  • Nelogická dioda (nechápu její systém červené a modré)
  • Na SSD moc nesedí

Nelíbilo se mi provedení, dioda, co svítí červeně, když chci disk odpojit, navíc ani řadič není nějak dobrý. Pouzdro jsem vrátil a koupil si lepší, celokovové. A spokojenost.

Ověřený zákazník Comfor.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. prosince 2022

Zakoupeno v Comfor.cz

Po výměně HDD za SSD ve starších PC a NB za málo peněz šikovný externí disk.

Ugreen 30848

• rychlost - průměr

Ověřený zákazník Electro World Stevo

Přidáno: 4. prosince 2022

Zakoupeno v Electro World

Does what it says on the tin, works well

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Opravdu hezký vzhled
  • Malé rozměry
  • Windows 10 nerozpoznají prázdný disk automaticky a musí se připojit ručně (postup není úplně triviální)

Tento obal na disk vypadá opravdu velmi dobře. Zvlášť kovový povrch přidá na dojmu. S diskem WD funguje bez problému.
Upozorňuji ale, že pokud ho připojíte k počítači s Windows 10 a disk je zatím nenaformátovaný, tak Windows ho nerozpoznají a nenabídnou formátování. Není to, jako když připojíte nový flash disk nebo běžný externí disk. Po hledání na internetu jsem našel řešení - je potřeba otevřít Správu disků, disk inicializovat a přiřadit mu ručně písmeno jednotky. Poté už se zobrazuje bez problému v Průzkumníkovi. Je tedy potřeba ještě tento krok navíc (není to moc vhodné pro začátečníky, kteří by nevěděli, co dělají), ale disk připojený k počítači přes tento adaptér pak už funguje bez problému.
Celkově jsem ale spokojený. Je to ideální věc, pokud máte starší SSD disk a nevyužíváte ho.

Orico 2739U3-BL-BP

Orico 2739U3-BL-BP

Ověřený zákazník Alza.cz Miroslav

• vše v pořádku
Axagon EE25-F6B

Axagon EE25-F6B

• Celokovový
  • Dochází k náhodnému odpojování disku. (nejspíš to bude vloženým HDD)
  • Trošku volné víko

Ofce Ofce

• Nastavitelný RAID
  • Nastavitelný větráček
  • Solidní konstrukce a provedení

Hledal jsem nějaký externí box na disky, který by splnil i moje náročnější představy o tom, jak by mohl nabízet rovněž i RAID. Tady se naštěstí moje představy potkaly s realitou. Nejen, že se dá nastavit několik režimů RAIDu, ale také se dá vypínat, či nastavovat rychlost zadního větrání. Rovněž bych rád uvedl na pravou míru jednu nesrovnalost, kterou jsem se v dokumentaci dočetl. Je tam napsáno "do kapacity 8TB", což možná platí pro některé starší disky, nevím, ale já mám v praxi vyzkoušené 16TB i 20TB disky od Seagate, tak i Western Digital a všechny, bez nejmenšího problému... Rozhodně jsem s tímto boxem měl nejméně starostí, než s podobnými produkty v této cenové hladině, které jsem měl tu možnost i vyzkoušet u sebe v praxi. V poměru cena/výkon tu není co řešit.

Axagon EEM2-GTR

Axagon EEM2-GTR

Ověřený zákazník Alza.cz Murena

Zakoupeno v Alza.cz

• Pokud dáte thermal na disk už ho jentak nevytahnete !!
  • špatná demontáž blbě se vytahuje oproti jiným

Zobrazuji 401 - 420 ze 500 recenzí 1...19 20 [ 21 ] 22 23...25