Recenze Externí box Akasa AK-OA2SSA

Ověřené recenze Externí box Akasa AK-OA2SSA

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s.

bbb

Přidáno: 5. října 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

uuu

Ověřený zákazník LAN-SHOP.cz

Václav

Přidáno: 21. dubna 2016

(Upraveno 21. dubna 2016)

Zakoupeno v LAN-SHOP.cz

Použité pro HDD místo CD mechaniky při instalaci a klonování SSD.

Duždi Had Červenka

Přidáno: 29. listopadu 2015

• pasoval
  • z povodnej cdromky som mohol prehodit upevnenie.

David R.

Přidáno: 7. února 2015

• pevný, kovový rámeček
  • možnost výměny čela mechaniky za původní-originální
  • jednoduchá instalace HDD do rámečku
  • šroubky i šroubováček pro upevnění HDD přibaleny
  • sedí dokonale - Dell Vostro 3550
  • snad jen, že by mohlo být přibaleno víc šroubků, jako rezerva, kdyby se nějaký poškodil nebo zakutálel...

Perfektní věcička pro rozšíření HDD kapacity ve Vašem notebooku. V nějaké recenzi jsem četl, že se rámeček prohýbá a že je ze slabého plechu - no nevím, co si dotyčný představoval, ale moje původní DVD mechanika vytažená z laptopu se probýhá víc! :)

Přidáno: 14. prosince 2014

• vse funguje
  • nesedi otvory pro nasazni predchoziho originalniho celniho krytu, uchytky jsem odstranil a prilepil vterinovym lepidlem

pozor na silu, jsou dve verze 13mm a 9mm, je trba vybrat tu pravou

Milan Verner

Přidáno: 14. října 2014

• skvělá vychytávka
  • výměna bez problému
  • šroubky v balení
  • jednoduchá instalace předního krytu z mechaniky

Opravdu suprová věc. Mechaniku jsem nepoužil cca 4roky jak u ntb tak u PC, proto je to geniální řešení. Do originálního slotu pro disk jsem umístil ssd a do redukce hdd a funguje to skvěle. Na ssd systém, na hdd uložiště dat. Opravdu jsem nadšený.

Doporučuji každému, kdo řeší nedostatek místa, nebo výměnu HDD za SSD.

Odpadá tahání se s externím diskem.

Přidáno: 9. října 2013

Zakoupeno v CZC.cz

Skvělá redukce pro přidání dalšího disku do notebooku. Jednoduchá montáž. Funguje na jedničku.

Přidáno: 4. srpna 2013

• Ideální pro připojení druhého HDD do notebooku
  • Skvělá náhrada nefunkční nebo nevyužívané DVD mechaniky
  • Nesedí do každého notebooku
  • Přijdete o DVD mechaniku, pokud ji používáte
  • V balení nejsou šroubky pro uchycení disku (jsou potřeba šroubky s velmi nízkou hlavou, uchycení je nutné zvlášť, pokud notebook přenášíte)

Ideální věc, pokud se snažíte zrychlit svůj notebook tím, že primární disk vyměníte za rychlejší, či dokonce za SSD, a nechcete se toho původního zbavovat. Proč ho taky nevyužít na odkládání větších dat (filmy, hudba, fotky), či jako zálohu primárního disku?

V mém případě se po dvou letech používání mého notebooku Toshiba Satelite A660 stala DVD mechanika neschopnou cokoliv přečíst (kromě originálních DVD) a měsíc po skončení záruky se odporoučel i primární disk, který sebou vzal i celý systém včetně nějakých těch nedůležitých dat (ta důležitá byla naštěstí zálohována). A tak jsem pořídil rovnou SSD disk Crucial M4 128GB, tento externí box a do něj 750GB HDD od Western Digital ve verzi Black (7200ot.). Rychlost a odezva systému se podstatně zlepšila, ale podrobnostmi se nebudu zabývat, o tom tato recenze není.
Výměna mechaniky za externí box byla otázkou minuty, jeden šroubek odšroubovat, vytáhnout mechaniku, přesunout uchycení z mechaniky na externí box (další 2 šroubky), vložit disk do boxu, vložit box do notebooku a přišroubovat. Vše za normálního provozu (běžícího systému).
Externí box od AKASA sedí ve zmiňovaném notebooku skvěle, jen plastová část je poněkud utopená vevnitř (na boxu má cca 3mm, původní měla skoro 2cm). Zmiňovaný disk od WD sedí bez problémů, uchycení je díky plastovému zacvakávacímu držáku výborné, jen mi chybí ty 2 šroubky, kterými by se disk dal řádně přišroubovat. Jsou potřeba malé s velmi nízkou hlavou (cca 1mm), a takové ve své sbírce nemám a v balení nebyly. Škoda. Naštěstí notebook leží permanentně na stole, takže to až takový problém není.
Za mě, absolutní spokojenost, svou funkci, až na pár drobností mechanické povahy, plní skvěle.