Delock 42486

Barva
černá
Vstupní rozhraní
USB

Hliníková skříňka je použitelná na libovolný pevný disk 2.5 SATA. Přes rozhraní USB 3.0 může být připojena k libovolnému počítači nebo notebooku.

Specifikace

• USB 3.0-A rozhraní
  • Vhodné pro 2.5 SATA HDD:

výška HDD do 9,5 mm

SATA HDD až 6 Gb/s

2zákazníci nedoporučují produkt

• Hezký.
    • Pomalý.

Box jsem používal dlouhá leta s HDD. Teď jsem do něho dal SSD a nějak se mi to nezdálo a napadlo mi změřit ho v CrystalDiskMark 8.0.4 x64. To SSD, které má při stand.nastavení běžně SEQ1M (Q8T1) nějakých Read 426,4 MB/s, tak v tomhle boxu pouhých 40,6 MB/s. Žádných až 5 Gb/s (tj. až 625 MB/s), nedá ani desetinu. Měřeno samozřejmě na USB 3.0.
    Podobný hliníkový box z alíka s tím SSD běhal v odpovídajících rychlostech. Možná jsem chytil špatný kus a zjistil to až po letech. Ale naštve to.

• Kovové tělo
    • disk v rámečku "klechtá", nutno jej něčím zapřít
    • zadní čelo po poměrně krátké době používání upadlo (s rámečkem nebyly činěny žádné prudké pohyby, natož nárazy)
    • televize jej během času nenajde
    • řadič v stolním PC jej během času nenajde
    • během času začal při odpojování disk vydávat docela divoké zvuky (hlavičky občas divoce běhají, disk vždy hvízdne)

Postupem doby je disk použitelný pouze v notebooku (na rozhraní USB3). Na dvojkovém i ve stolním PC, ale trojkové ho nenajde, navíc disk začne po zapojení divoce chrastit hlavičkami, a pohvizdovat. Zřejmě potíž s napájením (jedná se o přídavnou kartu), protože jiné disky s externím napájením, nebo i disk z tohoto rámečku zapojený v jiném (který má externí napájení), se chovají standardně.

• malá, levný
    • mě nefunguje na USB 3 vyvedených ve čtečce na karty v PC

pokud nechcet používat jen v zadních usb nebo USB na notebooku, tak bacha, nemusí se rozjet

• levný
    • velký USB 3.0 konektor
    • na šroubky, nejde jednoduše vyndat disk

Hledal jsem levný 2,5" externí box s velkým USB 3.0 konektorem, protože s microUSB 3.0 mám špatné zkušenosti. A výběr je dost malý. Narazil jsem jen na starší iTec, na který dost majitelů nadávalo a pak náhodou na tenhle. Nevýhodou je, že když potřebuji občas připojit jiný disk, tak musím mít po ruce šroubovák.

Mám skoro stejný box z Dealextreme cca o 100Kč levnější, ale ta stovka je tam poznat. Box z DX má horší zpracování kovu, přišel uprostřed prohnutý a před použitím ho bylo potřeba narovnat, jinak dřel při zasouvání disku o elektroniku a byl u něj vadný USB kabel.

Tenhle zatím bez problémů a doporučuji.

• , zakoupeno v PATRO.cz

• je malý