Lian Li EX-10QB

• Pěkný minimalistický design
    • Kvalitní materál boxu
    • USB 3.0
    • Váha
    • U boxu se mi již podruhé ulomila kontrolní dioda.

Dioda poprvé opravena v záruce...po několika měsících používání přestala svítit.... v reklamaci mi řekli, že byl ulomený spoj diody k desce, nechápal jsem jak se to stalo. Pochopil jsem to poté, když jsem opět nějaký ten měsíc s diskem (boxem) nechtěně bouchnul o stůl - ulomila se podruhé. HDD nelze totiž uvnitř k rámečku nijak přišroubovat a tak má mírné vůla. Které ovšem při trochu vyšším nárazu způsobí, že se vnitřek rámečku s HDD pohne, a dioda která je v malém hliníkovém otvoru se jakoby ustřihne. Jak moc, to záleží na síle otřesu. :-) Podruhé jsme to již nereklamoval, neb by mi to určitě neuznali, ale tento rámeček alias externí box, bych si již nekoupil.

0.1 kg

Externí rámečky na pevné disky jsou stále populárnější, zejména díky možnosti snadného přenášení dat či rozšíření diskové kapacity notebooku. Takový box zpravidla umožňuje připojit běžný 3.5" či 2.5" pevný disk k počítači přes standardní USB, eSATA či Firewire rozhraní, toto řešení přitom nabízí větší variabilitu a nižší náklady než jiné alternativy.

Externí box LIAN LI EX-10Q pojme libovolný 2.5" disk se Serial ATA (I a II) rozhraním. Napájení je řešeno přímo přes rozhraní USB 3.0 (zpětně kompatibilní s USB 2.0). Stav napájení a zápisu je indikován pomocí modrých LED kontrolek. Externí box je vyroben z kvalitního hliníku, má rozměry 75 x 12 x 130 mm a je kompatibilní s operačními systémy Windows 2000, ME, 2003, XP, Vista a 7, Mac OS 10.X a Linux (USB 2.0).

Rozhraní USB 3.0 zvládá maximální přenosovou rychlost až 5 Gb/s. Díky němu lze zařízení provozovat téměř s libovolným počítačem či notebookem, který je vybaven portem USB. Samozřejmostí je podpora pro Hot-swap - box lze tedy k počítači kdykoliv připojit nebo odpojit bez nutnosti restartu systému.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Pěkný minimalistický design
    • Kvalitní materál boxu
    • USB 3.0
    • Váha
    • U boxu se mi již podruhé ulomila kontrolní dioda.