Nejnovější recenze ze sekce Externí výměnné boxy

Ugreen 30848

Ugreen 30848

Přidáno: 22. října 2023

• dobré provedení
  • delší kabel
Axagon EE25-XA6

Axagon EE25-XA6

Přidáno: 22. října 2023

(naposledy upraveno 26. října 2023)

Zatím funguje

Přidáno: 12. října 2023

• Rychlý přenos dat
  • Není pogumovaný
  • Tvrdý (špatně ohebný) propojovací kabel

Provedení boxu není zrovna luxuxní ale funguje jak má,přenos dat je rychlý.Malé mínus je že konektor bylo nutné prostříknout protože přenos dat po prvním zapojení nebyl rychlý (asi oxidace),dále potom provedení zacvakavání - zasunutí disku je provedeno tak že se nepočítá s častější výměnou disku,takže jsem si ve spodní polovině vyloupl zadní stěnu a potom protože je box s plastu,tak se mi starší SSD disk velmi mírně zahříval na což jsem nebyl u něj zvyklý takže hodní víko nepoužívám a disk mám nyní zajištěný dvěmi gumičkami které zároveň pomáhají boxu s diskem na neohebném káblíku držet se na jednom místě protože spodní strana nemá žádné gumové výstupky/nožičky.

Axagon EE35-GTR

Axagon EE35-GTR

Přidáno: 12. října 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Box je vybaven tlačítkem pro vypnutí. Disk není třeba vytahovat z konektoru.

Acutake DarkConvertor ACU-IDE-TO-USB

Acutake DarkConvertor ACU-IDE-TO-USB

Ověřený zákazník TN Trade Radovan

Přidáno: 11. října 2023

Zakoupeno v TN Trade

V návodu bylo napsáno, že disk má být nastaven jako "master".
Mě to nefungovalo, ale když jsem disk přepnul do módu "slave" tak se s ním dalo pracovat.

Ověřený zákazník KK-TECH s.r.o. Pavel Hančík

Přidáno: 11. října 2023

Zakoupeno v KK-TECH s.r.o.

• jednoduchá montáž, zvládne každý
  • robustní řešení, zpevněný konektor kabelu
  • design

Po stránce designu nic moc ale konstrukce vypadá robustně ve srovnání s původním řešením od Verbatimu, který sice vypadal hezky ale ulomil se mu konektor. To tady nehrozí... Cena naprosto srovnatelná s Alibabou.. Doporučuji

Axagon EE35-XA3

Axagon EE35-XA3

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 10. října 2023

• Je levný
  • Ryclost 5Gbit skutečně funguje
  • Read 230MB/sec, Seagate 1TB 3.5"
  • Write 150MB/sec, Seagate 1TB 3.5"
  • Box má kolébkový vypínač
  • HDD se vypne po 10ti minutách sám od sebe i když není připojen k pc.
  • Je šroubovací - uplně všechno
  • Nikde není žádný ventilační otvor, což je docela problém
  • HDD se hliníkového obalu nikde nedotýká
  • Stojánek na stole klouže - musí se dokoupit guma pod něj.
  • Vložení HDD vyžaduje kompletní demontáž do "posledního šroubku"

Hdd Box je opravdu hliníkový, ale disk se hliníkového obalu nedotýká. Na rozdíl např. od boxu i-tec C31MYSAFE35 není nikde žádný ventilační otvor, což je docela problém. Každý si ho musí dodělat vrtačkou sám. Konstruktér na to asi zapomněl. HDD se do boxu zasunuje v plastových lyžinách, které se přiloží k bokům HDD. Jde to ztuha. i-tec HDD box má plastový šuplík, který se zasouvá i s diskem, ale Axagon to nemá, jsou tu jen ty plastové lyžiny - evidentně je to levnější. Read 230MB/sec, Seagate 1TB 3.5", Write 150MB/sec, Seagate 1TB 3.5" a testováno na USB 3.2gen2 na motherboardu. Rychlostně je to tedy ok, ale SSD disk bych do toho asi nedával. Ten samej HDD box se na Aliexpressu prodává za USD8.50, ale neni na něm nápis Axagon. USB kabel je sice krapánek tužší, ale vada to neni. Mám ho jako zálohovací a neběží pořád. Výhodou je, že je levný. Deska plošných spojů není přimontována k hliníkovému tělu HDD boxu, ale jen k čelnímu plastovému panelu a dále se drží jen HDD za SATA konektor, což je opravdu obskurní, ale je to levné řešení. Musí se tedy opravdu velmi opatrně.

Connect It CEE-1200-BK

Connect It CEE-1200-BK

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 9. října 2023

Zakoupeno v CZC.cz

• all in one
  • jednoduchost

Bezšroubkové řešení, stačí vložit a je hotovo. Integrovaný kabel potěší.

Axagon EEM2-GTS

Icy Box IB-1820M-C31

Ověřený zákazník AB COM CZECH Ověřený zákazník

Přidáno: 8. října 2023

Zakoupeno v AB COM CZECH

• Kvalitní zpracování produktu.

Ověřený zákazník Alza.cz mx

Přidáno: 7. října 2023

(naposledy upraveno 12. října 2023)

• Rychlé rozhraní
  • Provedení není zrovna luxusní

Když pominu "humpolácké" provedení tak tenhle box má jinak dobré parametry.Když jej připojím s SSD diskem Transcend 128GB do poloviny zaplněným do USB 3.0 tak půlgigové čtení je 458 MB/s a zápis 430 MB/s měřeno v CrystalDiskMarku 8.0.4 x64 no a ještě pro zajímavost když stejný disk dám do doku i-tec s vlastním napájením tak rychlost čtení v tomto je 445 MB/s a zápis 394 MB/s ,ono ale možná kdybych prostříkl kontakty tak by se ty parametry zlepšily.Ten rámečk byl taky docela zoxidovaný a musel jsem opakovaně vytáhnout a zastrčit disk i USB káblík než to začalo pořádně fungovat.

Axagon EEM2-SB2

Axagon EEM2-SB2

Přidáno: 6. října 2023

• Vysoké rychlosti
  • Hezký design
  • Bezšroubkový mechanismus nepůsobí moc bytelně

Zkoušel jsem i tabulkově srovnatelný ICY BOX a tento dock měl mnohem rychlejší přenosy. Jen škoda, že vysunování disku nemá nějakou lepší pojistku.

Axagon EE25-SL

• good

Ověřený zákazník Alza.cz Mati78

Přidáno: 29. září 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Zařízení na 100% splnilo to, k čemu má sloužit. Díky němu se mi podařilo naklonovat starý disk HDD z notebooku na SSD.

Přidáno: 27. září 2023

Orico ORICO-M223C3-G4-SV-BP

Ověřený zákazník Alza.cz netbat

Přidáno: 24. září 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Splňuje rychlostní očekávání, sekvenční čtení 1910 MB/s, zápis 1517 MB/s na USB-C portu 20 Gbit/s.
  • Sekvenční čtení 1006 MB/s a zápis 900 MB/s na USB-C portu 10 Gbit/s.
  • Přiložený kabel s redukcí USB-A/USB-C nesnižuje rychlost.
  • Snadná montáž, jediný šroubek drží víko krytu.
  • Disk v boxu je bezpečně rozpoznán všemi počítači, k nimž jsem ho připojil (Linux i Windows).
  • Box má pěkný design, oblé hrany neodírají další příslušenství, které nosím společně.
  • Nezaznamenal jsem potíže s chlazením. Použil jsem přiložený vnitřní chladič - kovovou vložku, která se nasune na disk.

Před nákupem jsem váhal mezi dvěma typy boxů od stejného výrobce: ORICO M223C3 USB 3.2 M.2 a ORICO M233C3 USB 3.2 M.2. Ten druhý byl v době mého rozhodování dražší, vypadal jako novější, pokročilejší - má vyšší typové číslo. Ale když jsem porovnal údaje přímo na stránkách výrobce (https://www.orico.cc/), zjistil jsem ke svému velkému překvapení, že typ M233C3 USB 3.2 má rozhraní jen 10 Gbit/s (!), přestože na webech prodejců bývá pravidelně a asi nepravdivě označován jako typ s rychlostí 20 Gbit/s, zatímco M223C3 USB 3.2 má skutečně 20 Gbit/s. Proto má volba byla jasná, M223C3.
Praktické testy na mém počítači potvrdily dobré vlastnosti, z nichž rychlost je na prvním místě. Měřil jsem s M.2 diskem 250 GB Samsung EVO naformátovaným na souborový systém exFAT. Disk sám je výrazně rychlejší než rozhraní boxu, kontroloval jsem ho předtím přímo na základní desce PC v M.2 slotu. Proto při umístění v boxu je sekvenční rychlost přenosu dat omezena jen boxem a jeho rozhraním USB-C.
Box s diskem nosím všude s sebou, podle potřeby ho přeformátovávám a s výhodou ho používám např. jako rychlé médium pro instalaci operačních systémů. Proti klasickým USB FLASH diskům (včetně těch nejrychlejších - Supersonic apod.) je to velký pokrok, rychlost je několikanásobná.

i-Tec CAMYSAFEDUAL25

i-Tec CAMYSAFEDUAL25

Ověřený zákazník ExaSoft.cz kezarm

Přidáno: 24. září 2023

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• dobrá cena

splňuje to co má,umístil jsem 2x 1TB HDD z nepoužívaných zařízení a připojil jako ext.HDD k notebooku s kapacitou 2TB pro ukládání dat přes vypínatelný HUB-používám občas a jsem spokojen-zatím funkční.

Zobrazuji 141 - 160 ze 500 recenzí 1...6 7 [ 8 ] 9 10...25